
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | 2-Channel Stereo Headphone |
| Output Current | 700 mA |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.3 kV/µs |
| Operating Supply Current | 11.5 mA |
| Supply Type | Dual |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Output Power | 1.5 W |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 128 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| Max Output Power | 80 mW |
| Load Impedance | 16 Ω |
Stock: 343
Distributors
pcbx
Unit Price$2.80331
Ext.Price$2.80331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.80331 | $2.80331 |
| 10 | $2.12792 | $21.27920 |
| 25 | $1.95864 | $48.96600 |
| 50 | $1.86582 | $93.29100 |
| 100 | $1.77740 | $177.74000 |
| 300 | $1.68749 | $506.24700 |
| 500 | $1.60214 | $801.07000 |
| 1000 | $1.57050 | $1570.50000 |
